Basket Blackjack Casinospel Cykel E-sport Fotboll Golf Ishockey Motorsport Poker Politik Schack Spelbolag Tennis Trav Övriga sporter Övriga odds Gamla odds Casino

NHL betting

Vilka vinner NHL 2019/2020?

    Högsta
odds
Lägsta
odds
Tampa Bay Lightning8,507,75
Toronto Maple Leafs14,0010,00
Boston Bruins14,0010,50
Vegas Golden Knights14,0011,00
Colorado Avalanche18,0013,00
St. Louis Blues19,0015,00
Calgary Flames19,0016,00
Nashville Predators19,0017,00
Washington Capitals19,0017,00
San Jose Sharks19,0018,00
Dallas Stars22,0016,00
Winnipeg Jets23,0019,00
Pittsburgh Penguins23,0020,00
Florida Panthers24,0017,00
Carolina Hurricanes31,0022,00
New Jersey Devils36,0028,00
New York Islanders36,0029,00
Montreal Canadiens36,0031,00
Philadelphia Flyers36,0031,00
New York Rangers41,0029,00
Chicago Blackhawks41,0034,00
Edmonton Oilers41,0034,00
Arizona Coyotes41,0036,00
Vancouver-Canucks-Vegas-Golden-Knights41,0041,00
Columbus Blue Jackets51,0036,00
Vancouver Canucks51,0041,00
Minnesota Wild51,0046,00
Buffalo Sabres67,0056,00
Anaheim Ducks81,0066,00
Los Angeles Kings81,0075,00
Detroit Red Wings151,0081,00
Ottawa Senators301,00201,00

National Hockey League (NHL) etablerades redan 1917 som ett svar på det drastiskt ökade intresset för ishockey i Nordamerika. Till en början var det uteslutande Kanadensiska lag som deltog. Men ligan kom snabbt att även omfatta lag från USA. Sedan dess har NHL varit världens främsta och mest prestigefyllda professionella ishockeyliga. Nu för tiden är de enskilda lagen sammansatta av spelare från världens alla hörn. Och många numera legendariska spelare så som Gordie Howe, Bobby Orr, Wayne Gretzy och Mario Lemieux har blivit hushållsnamn. Inte sällan kända även utanför kretsen av sportintresserade.


>> KONTAKTA: INFO@BRAODDS.COM
<< TILLBAKA: STARTSIDAN

Cykel
Spanien Runt 2019 odds.

E-sport
ESL One New York 2019.

Fotboll
Champions League odds.
Guldbollen odds

Ishockey
SHL

bot_crop