Riksdagsvalet 2018 Basket Blackjack Casinospel Fotboll Handboll Ishockey Motorsport Poker Politik Schack Spelbolag Tennis Trav Övriga sporter Övriga odds Gamla odds Casino

Fotboll EM 2020 Odds

Vilka vinner fotbolls-EM 2020?

    Högsta
odds
Lägsta
odds
Frankrike6,004,75
Spanien7,005,50
Tyskland9,006,00
Belgien9,008,00
England10,007,00
Portugal15,0011,00
Nederländerna15,0012,00
Italien17,0011,00
Kroatien26,0019,00
Schweiz60,0051,00
Ryssland67,0041,00
Wales81,0060,00
Polen101,0051,00
Österrike126,0075,00
Turkiet126,0075,00
Ukraina126,00100,00
Serbien150,0061,00
Danmark151,0067,00
Sverige151,0067,00
Tjeckien151,0081,00
Bosnien151,00100,00
Irland201,00150,00
Rumänien250,00126,00
Grekland251,00101,00
Slovakien251,00126,00
Norge251,00201,00
Ungern351,00201,00
Island501,00150,00
Slovenien501,00151,00
Skottland501,00201,00
Israel501,00250,00
Montenegro501,00251,00
Finland751,00250,00
Nordirland1001,00250,00
Armenien1001,00251,00
Bulgarien1001,00251,00
Albanien1001,00376,00
Vitryssland1501,00501,00
Cypern2001,00501,00
Lettland2001,00751,00
Makedonien2001,00751,00
Estland2501,00501,00
Kazakstan2501,001001,00
Kosovo3000,002000,00
Georgien4501,00401,00
Litauen4501,00751,00
Luxemburg4501,001501,00
Färöarna4501,002000,00
Moldavien5001,001001,00
Azerbajdzjan5001,001501,00
Andorra5001,002000,00
Gibraltar5001,002000,00
Liechtenstein5001,002000,00
Malta5001,002000,00
San Marino5001,002000,00
Bet365BwinExpektIntertopsUnibetWilliamhill
5,005,005,004,756,005,00
5,507,007,006,006,257,00
9,007,006,008,006,007,50
8,008,008,008,008,009,00
8,009,009,008,0010,007,00
11,0013,0013,0013,0015,0015,00
13,0012,0015,0015,0015,0015,00
17,0015,0015,0015,0011,0015,00
26,0019,0020,0021,0021,0021,00
51,0051,0060,0051,0051,0051,00
67,0051,0060,0051,0041,0067,00
67,0067,0060,0067,0081,0067,00
101,0067,0060,0067,0061,0051,00
126,0081,0075,0081,00126,0081,00
126,00101,0075,00101,0081,00101,00
126,00101,00100,00101,00101,00101,00
81,0067,00150,0081,0061,00126,00
67,0081,00150,0067,00151,0081,00
101,0067,00100,0081,00151,0081,00
151,00101,00100,00151,0081,00151,00
151,00151,00100,00151,00101,00151,00
201,00201,00150,00151,00176,00151,00
201,00151,00250,00201,00126,00201,00
251,00151,00250,00201,00101,00201,00
201,00151,00150,00151,00251,00126,00
201,00251,00250,00201,00251,00201,00
251,00251,00250,00251,00351,00201,00
201,00501,00150,00201,00176,00151,00
251,00501,00250,00251,00276,00151,00
501,00251,00250,00251,00276,00201,00
501,00501,00250,00401,00351,00251,00
501,00501,00500,00251,00476,00251,00
501,00751,00250,00501,00501,00501,00
501,001001,00250,00501,00501,00251,00
1001,00501,001000,001001,00251,001001,00
1001,00251,00751,00251,00501,00
1001,00501,00500,001001,00376,00501,00
1501,001501,001000,001001,00751,00501,00
1001,002001,001000,001001,001001,00501,00
2001,00751,001000,001501,001501,00751,00
2001,001501,002000,002001,00751,001501,00
2501,001001,002000,002001,001001,00501,00
2501,002501,002000,002001,001501,001001,00
2001,003000,002000,002501,00
4501,00751,002000,003001,00401,002501,00
4501,00751,002000,003001,001501,001501,00
4501,002501,002000,004001,001501,002501,00
4501,002501,002000,002501,002001,002501,00
2501,001501,002000,002501,001001,005001,00
2001,005001,002000,002001,001501,001501,00
4501,005001,002000,003001,003001,005001,00
4501,005001,002000,005001,004001,005001,00
4501,005001,002000,003001,002501,002501,00
4501,002501,002000,004001,003001,005001,00
4501,005001,002000,005001,003001,005001,00

Fotbolls-EM 2020

EM i fotboll 2020 utspelar sig mellan 12:e juni och juli. Det är det sextonde EM som arrangeras, och bjuder på en hel månad med unikt kvalitativ fotboll. Unikt i mästerskapets historia är att det hela kommer att utspela sig på totalt tretton olika platser runt om Europa. Bakom beslutet ligger till stor del ekonomiska överväganden, då stora sportevenemang kommit att bli något utav en belastning för många länders ekonomier. Genom att sprida ut Europamästerskapet hoppas arrangörerna att få ett långsiktigt hållbart evenemang. Hur mycket detta kommer att påverka EM kan ingen ännu säga.

Ett stort antal värdstäder

Under 2020 kommer EM att äga rum i London (England), Baku (Azerbajdzjan), Bryssel (Belgien), Köpenhamn (Danmark), Dublin (Irland), Rom (Italien), Amsterdam (Nederländerna), Bukarest (Rumänien), Sankt Petersburg (Ryssland), Glasgow (Skottland), Bilbao (Spanien), München (Tyskland) och Budapest (Ungern). Vårt eget Stockholm blev dessvärre nekat. Hur som helst kan man vara säker på att evenemanget äger rum på internationellt renommerade arenor då alla EM-städer håller hög nivå. Mediebolaget Nent group, som ägs av MTG, har säkrad rättigheterna till EM vilket talar för att det kommer att sändas på samtliga Via-kanaler, däribland onlinebaserade Viaplay or Viafree.

För tidigt att spekulera

Det är än så länge alldeles för tidigt för att göra några påståenden om individuella prestationer och utkomster. Men precis som under EM i fotboll 2016 förutspås Portugal och Frankrike att vara högpresterande. När det hela börjar närma sig finns det däremot anledning att ta en närmare titt på de individuella ländernas förutsättningar. Även om upplägget med flera olika värdländer har resulterat i kritik så är det samtidigt många som ser det som en spännande och gynnsam omväxling. Inte bara får fler länder möjligheten att ta del av det intresse som väcks av EM, utan evenemanget som stort får även chansen att präglas av samtliga länders egenarter.


>> KONTAKTA: INFO@BRAODDS.COM
<< TILLBAKA: STARTSIDAN
bot_crop