Riksdagsvalet 2018 Basket Casinospel Fotboll Handboll Ishockey Motorsport Poker Politik Schack Spelbolag Tennis Trav Övriga sporter Övriga odds Gamla odds Casino

Världscupen i längdåkning Damer Odds

Världscupen i längdåkning damer

Vem vinner världscupen i längdåkning 2018/2019 för damer?

    Högsta
odds
Lägsta
odds
Therese Johaug1,551,35
Heidi Weng6,005,50
Ingvild Flugstad Østberg15,0010,00
Krista Pärmäkoski15,0011,00
Jessica Diggins20,009,00
Charlotte Kalla21,0013,00
Natalia Nepryaeva31,0021,00
Stina Nilsson35,0016,00
Any Other51,0020,00
Ragnhild Haga51,0025,00
Teresa Stadlober126,0075,00
Ebba Andersson126,00101,00
Maiken Caspersen Falla151,00101,00
Kathrine Rolsted Harsem201,00201,00
Astrid Uhrenholdt Jacobsen251,0080,00
Yulia Belorukova251,00250,00
Laurien Van Der Graaff251,00251,00
Kerttu Niskanen301,00150,00
Anastasia Sedova301,00151,00
Ilaria Debertolis301,00301,00
Katharina Hennig301,00301,00
Hanna Falk400,00151,00
Nathalie Von Siebenthal400,00151,00
Sadie Bjornsen400,00201,00
Ida Ingemarsdotter400,00400,00
Victoria Carl500,00301,00
Nicole Fessel501,00500,00
Alisa Zhambalova501,00501,00
Stefanie Böhler501,00501,00
Laura Mononen600,00301,00
Anne Kyllönen600,00600,00
Petra Novaková600,00600,00

Betting

Damernas längdskidåkning är inte den populäraste sporten bland spelare. De har ofta rört sig om ett fåtal namn som turas om när det gäller pallplatserna. Detta leder oftast till väldigt låga odds för favoriter som Weng. Det finns vissa möjligheter för den kunnige att hitta lägen då spel på åkare strax bakom favoriten kan vara attraktiva. Åkare som Nilsson eller finska Krista Pärmäkoski är kapabla att vinna vilket race som helst och om det föreligger en liten formsvacka eller mindre skada hos favoriten kan man hitta bra värde i spel på dessa.