Basket Blackjack Casinospel Fotboll Handboll Ishockey Motorsport Poker Politik Schack Spelbolag Tennis Trav Övriga sporter Övriga odds Gamla odds Casino

Elitloppet 2019 Odds

Elitloppet odds

Solvallas Internationella Elitlopp eller i dagligt tal enbart Elitloppet är Sveriges och en av världens största och mest prestigefyllda travtävlingar. Elitloppet avgörs alltid på Solvalla i Bällsta i Stockholm.

Varje år bjuds 16 hästar in till Elitloppet, dessa delas in i två försöksheat och de fyra bästa i varje heat går vidare till finalen som löps senare samma dag. De bäst placerade hästarna i försöken får de bästa startspåren i finalen. Både försöksheaten och finalen löps över 1.609 m med autostart (bilstart).

Mer information om Elitloppet finns på Elitloppet.se.

Elitloppet 2018 vanns av Ringostarr Treb.

Elitloppet 2019

Elitloppet 2019 avgörs söndagen den 26 maj 2019.

Elitloppet 2019: Vinnare

    Högsta
odds
Lägsta
odds
Readly Express2,752,35
Propulsion5,505,25
Aubrion Du Gers8,007,50
Urlo Dei Venti20,0020,00
Cyber Lane25,0016,00
Perfect Spirit25,0018,00
Dijon25,0022,00
Heavy Sound30,0030,00
Looking Superb30,0030,00
Vitruvio30,0030,00
Ringostarr Treb35,0030,00
Uza Josselyn35,0030,00
Nadal Broline45,0040,00
Double Exposure50,0050,00
Tornado Valley50,0050,00
Muscle Hustle55,0050,00
Dreammoko65,0050,00
Pastore Bob65,0065,00
Milligan's School70,0050,00
Rajesh Face70,0050,00
Makethemark75,0060,00
Probo O.P.75,0075,00
Love Matters85,0060,00
Lionel N.O.90,0090,00
Global Trustworthy100,0060,00
Diamanten100,0065,00
Day Or Night In100,0075,00
Nimbus C.D.100,00100,00
Ferrari B.R.125,0075,00
Carat Williams125,00125,00
Elian Web150,00150,00
Timone Ek250,0075,00
Spitcam Jubb500,00500,00

Elitloppet 2019: Plats 1-3


>> KONTAKTA: INFO@BRAODDS.COM
<< TILLBAKA: STARTSIDAN

Fotbollsallsvenskan 2019 Odds
Eurovision 2019 Odds
Nobels Fredspris 2019. Går priset till Greta Thunberg?...

bot_crop